Freeride / Backcountry Ebben a műfajban gyakorlatilag arról van szó, hogy szűz havon, tehát nem kiépített pályán, erdőkben, fák között kanyarogva csúszik az ember vadregényes tájakon, változó sebességgel. Ha úgy akarjuk akkor ezerrel száguldva, egy-egy ugrással sokat kockáztatva, ha úgy akarjuk, akkor a természet neszeit hallgatva, békésen csúszkálhatunk. Fontos, hogy elindulás előtt mindig tájékozódjunk a helyi viszonyokról, lavinaveszélyről és gondoskodjunk megfelelő védőfelszerelésről.
Freestyle / Jump A freestyle-ban a hangsúly a technikai kivitelezésre és a trükkökre kerül. A freestyle deszka jellemzően szélesebb, rövidebb, puhább, tompább. Puha cipő és puha kötés illik hozzá. A freestyle lényegében laza, ugrásokkal, trükkökkel tarkított mozgássor. A gördeszkához hasonlóan (amiből az irányzat kifejlődött) itt is van félcső, akadályok, korlátok, stb. Egyre több európai síterepen épülnek izgalmas ugratókkal, félcsővel felszerelt snowboard parkok, ahol a freestyle szerelmesei kiélhetik szenvedélyüket.
Freecarve / Alpine / Race Az alpin olyan gyakorlatokat jelent, mint a slalom, a super-G vagy a boarder-cross. Ez áll a legközelebb a síeléshez és ez a legkevésbé szélsőséges. A cipő, a kötés, a deszka nagyon merev. Kevésbé kényelmes, de nagyobb a védelem. Csakúgy, mint a sínél, itt is egyszerű a cél: egy adott útvonalon minél gyorsabban száguldani. Csak kijelölt pályán gyakorolható. Bár a médiában foglalkoznak ezzel az ággal, kevesen érdeklődnek jelenleg az alpin iránt (a snowboardosoknak csak 2 %-a választja. A freecarving hosszan végigvezetett kanyarokkal megtűzdelt lesiklást jelent. Ez gyakorlatilag a síelőknél használt alpesi kategória deszkás változata, nincsenek nagy ugrások, a teljesítményt időben mérik, fő cél a gyorsaság. Kemény cipő és kemény kötés illik hozzá, az alpin deszka keskenyebb és hosszabb. |